יוגה מהבסיס למתחילים: סרטוני אונליין צעד אחר צעד – חינם

יוגה מהבסיס למתחילים: סרטוני אונליין צעד אחר צעד – חינם

יוגה זה משהוא שתמיד רציתי לתרגל ואיכשהוא אף פעם לא יצא. לקחתי שיעור כאן, שיעור שם ויצאתי מתוסכלת ומבולבלת. גם ברשת המצב לא פשוט, יש עשרות אלפי (אם לא מאות אלפי) סרטוני הדרכת יוגה בשפות שונות ולרמות שונות וקל מאוד לאבד את הידיים והרגליים.

אז לאחר עבודת תחקיר רשת יסודית, ומתוך ההבנה כי יותר קל (לפחות בהתחלה) ללמוד את הבסיס בעברית, תוכלו למצוא בעמוד הזה סרטונים המתאימים לאלו שרוצים להתחיל לתרגל יוגה ואין להם ניסיון כלל. רמת מתחילים מהבסיס.

שני הסרטונים הראשונים הם של רויטל יוגה בהם היא מסבירה על עקרונות הבסיס של היוגה (נשימות, תנועה והשילוב ביניהן)

הסרטון השלישי הוא סרטון מושגים ביוגה של לאה שגם מסביר מושגי בסיס בסנסקריט (שתשמעו אותם די הרבה) וגם מסביר את המושגים ספציפית על ברכת השמש (שמיד נסביר מה היא).

למרות ששלושת הסרטונים הראשונים מכילים הרבה הסברים ומלל ויחסית מעט תרגול, מומלץ לא לוותר עליהם כי אם הבסיס איתן התרגול שלכם יהיה טוב יותר. דמיינו שאתם מול מורה בסטודיו בשיעור ראשון של מתחילים, הוא הרי היה עובר על המושגים הללו ולא הייתם יכולים להעביר אותו ב fast forward…

הסרטונים הבאים הם סרטוני תרגול ברכת השמש, כאן אתם כבר ממש מתחילים לתרגל את היוגה עם התנוחות המוכרות של הקוברה, הכלב וחבריהם.

מה זו בדיוק ברכת השמש ביוגה? מדובר ברצף של 12 תנוחות, תנוחות המפעילות של השרירים המרכזיים בגוף.

מילה אחרונה לפני רצף הסרטונים, אם התחברתם ליוגה ואתם מעוניינים לתרגל עוד, אני ממש ממליצה לבקר בערוץ של לאה ופרינסס ובערוץ של רוויטל יוגה. בשני הערוצים עשרות סרטוני יוגה באורכים שונים וברמות שונות (אל תדאגו, יש המון סרטונים למתתחילים). גם לאה וגם רוויטל מסבירות בצורה ברורה את התנוחות, הנשימות והחיבור בין השניים, הצילום טוב ומאפשר צפייה בתנוחות בצורה ברורה – ממש כמו 1:1 בסטודיו. הסאונד לא תמיד אחיד בסרטונים אבל זה משהוא שאפשר להתגבר עליו מכיוון שהתוכן בהחלט בעל ערך.

10 דקות: עקרונות בסיסיים בתרגול יוגה של רוויטל יוגה

13 דקות: המשך עקרונות בסיס ביוגה של רויטל יוגה

9 דקות: מושגים בסיסיים בסנסקריט ליוגה + הסברים והדגמה על ברכת השמש מהערוץ של לאה ופרינסס

8 דקות: תרגול והסברים של ברכת שמש ראשונה של פרינסס ולאה

אופציה נוספת

9 דקות: הסברים ותרגול ברכת השמש של רויטל יוגה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *